Nie ma i nie będzie

utworzone przez | gru 23, 2021

Dziś. W przeddzień najgorszej Wigilii mojego życia towarzyszą mi myśli o tym, czego w tym roku przed świętami nie zrobiłam, i czego już nigdy nie zrobię.

✓ Nie zrobiłam stroików na stół, bo na TYM stole nie będzie już Wigilii.
✓ Nie przyszykowałam prezentu dla żadnego z moich Rodziców.
✓ Nie zaplanowałam wyjazdu do rodzinnego domu, który był i jest jedynym na świecie, gdzie zawsze i o każdej porze byłam mile widziana.
✓ Nie zjem żadnej z przepysznych potraw Mamy, bo nawet jeśli mam przepis i zrobię danie z największą starannością, to nie będzie to samo.
✓ Nie posłucham „Kolędy dla nieobecnych” Preisnera, bo to niesie zbyt duże ryzyko, że serce mi pęknie na kawałki.
✓ Nie uśmiecham się z myślą o tych świętach…

Święta w domu moich Rodziców nigdy nie były idealne, ale zawsze były magiczne. Przepełnione troska, chaosem, hałasem, kłótniami, cudownymi zapachami i wszechobecną miłością. To zawsze był dla nas wyjątkowy czas. Czas rozmów przy świątecznie nakrytym stole, czas pełnych miłości brzuchów i serc. Każdy dokładał od siebie cegiełkę… To już nie wróci. Już nigdy nie będzie tak samo i nigdy nie będzie lepiej. Takich świąt już dziś nie ma i nie będzie.

Dlatego bez względu na to, co było i co będzie, doceńcie w te święta każdą bez wyjątku chwilę spędzoną z najbliższymi. Bo nigdy nie wiecie, czy za rok spotkacie się w tym samym gronie. A nic nie boli bardziej niż kolejne puste krzesło…

Pamiętaj, jesteś wystarczająca taka jaka jesteś.

BĄDŹ PO SWOJEMU
i nie daj sobie wmówić, że masz być taka jak inne!

 

Nazywam się Kasia Bogusz-Przybylska i jestem twórczynią Babskiego Tabu.

Wspieram kobiety w odzyskiwaniu odwagi, pewności siebie i poczucia własnej wartości. Przeprowadzę Cię przez proces wewnętrznej przemiany, dzięki któremu zmienisz frustrację w akceptację siebie, a wewnętrzny chaos w poczucie spokoju i spełnienia. Jako terapeutka i coach zadaję pytania, które pomogą Ci zaakceptować siebie i bez poczucia winy poczuć, że jesteś wystarczająca taka jaka jesteś, byś odzyskała odwagę do bycia po swojemu każdego dnia.

Moje motto: jesteś wystarczająca – taka jaka jesteś. Bądź po swojemu! 
<dowiedz się więcej o mnie>

 

Exit mobile version