Masz dość ciągłej frustracji i przemęczenia.

Masz dość poczucia winy, gdy robisz coś tylko dla siebie.

Masz dość podejmowania decyzji wbrew sobie.

 

Pragniesz otwarcie i wprost mówić o emocjach.

Pragniesz przestać udawać kogoś, kim nie jesteś.

Pragniesz odzyskać pewność siebie i siłę do realizacji marzeń.

 

Chcesz czuć się WOLNA!

Znam te emocje i myśli.

Nie raz czułam i myślałam tak samo.

Jestem tu, by Ci pomóc.

 

Nazywam się Katarzyna Bogusz-Przybylska.

Marzę o tym, by świat był miejscem, w którym każdy czuje się jak w domu. Wierzę, że każda kobieta, która czuje się w życiu wolna, szczęśliwa i spełniona, zmienia świat wokół siebie na lepszy. Jestem przekonana, że tym, co najbardziej uskrzydla kobiety i daje im wewnętrzną moc do wymarzonego życia, jest akceptacja siebie.

Dlatego od ponad 10 lat uczę kobiety akceptować siebie. Te, które do mnie przychodzą, przeprowadzam przez proces wewnętrznej przemiany, dzięki której zwiększają poczucie własnej wartości, podnoszą samoocenę, odzyskują wiarę w siebie. Moim klientkom pomagam na nowo zaakceptować siebie, odzyskać frajdę z życia i obudzić odwagę do bycia po swojemu.

Z wykształcenia jestem psychologiem i chemikiem. Podczas sesji terapeutycznych, coachingowych oraz warsztatów i szkoleń opieram się na Podejściu Skoncentrowanym na Rozwiązaniach (TSR, ang. Solution Focused Brief Therapy). W codziennej pracy czerpię również z wiedzy i doświadczenia, które zdobyłam jako menedżerka i trenerka podczas współpracy z międzynarodowymi korporacjami.

Jestem przekonana, że sztuka jest jednym z narzędzi, które ma moc wspierania nas w rozwoju. Towarzysząc kobietom w ich drodze, sięgam także po artecoaching, czyli metodę polegającą na połączeniu klasycznych narzędzi coachingowych z twórczymi metodami pracy zaczerpniętymi m.in z arteterapii.

Poznaj moją historię

Byłam typową korporacyjną panią menedżer, gdy zaszłam w pierwszą ciążę. Wtedy po raz pierwszy pomyślałam, że nie wrócę na etat. Uznałam, że mój świat się zawalił, kiedy poroniłam. Myliłam się.

 

Mój świat runął kilka lat później. Gdy moja córeczka miała zaledwie dwa miesiące, u Taty zdiagnozowano złośliwy nowotwór trzustki. To było sześć najdłuższych tygodni mojego życia. Towarzyszenie bliskiej osobie w umieraniu zmienia perspektywę. Zmienia sposób patrzenia na siebie, na świat, na życie.

 

Stanęłam oko w oko z najbardziej bolesnymi lękami i emocjami. Inaczej zaczęłam ustawiać priorytety. Dookreśliłam swoje wewnętrzne wartości. Zaraz potem odnalazłam życiową misję, a wraz z nią przyszedł spokój. Zrozumiałam, dlaczego etat mnie uwierał – w korporacji zgubiłam siebie. Ten czas nauczył mnie, że wewnętrzna harmonia to zdrowy balans między czasem spędzanym z bliskimi, czasem przeznaczonym na pracę i czasem dla siebie samej. Zrozumiałam, że kluczem do wewnętrznej harmonii jest akceptacja siebie.

 

Gdy w 2019 roku urodziłam trzecie dziecko, wydawało mi się, że wszystko, co najgorsze już za nami, a przyszłość niesie samo dobro i szczęście. Los znów zagrał mi na nosie. W 2021 roku moja Mama trafiła do szpitala ze względu na powikłania po bezobjawowym przejściu COVID-19. Nikt, a najmniej ja, nie przypuszczał, że w trakcie jej choroby pojawią się wszystkie możliwe komplikacje. Mama zmarła dwa dni przed siódmą rocznicą śmierci Taty – dwa dni przed Dniem Matki. Znów choroba zabrała mi rodzica w kilka tygodni. Zostałam bez rodziców niecały rok przed 40-tymi urodzinami. A jakby tego było mało – kilka miesięcy później pojawił się kryzys z moim małżeństwie.

 

Wpadłam do studni pełnej żalu, poczucia winy, nieutulonego bólu i tęsknoty. Straciłam nadzieję i poczucie sensu. Tym razem wracałam do siebie długo i po cichu. Każdy dzień był jak kamień dokładany do plecaka na moich plecach. Potrzebowałam nie tylko zadbać o siebie, ale też jak najlepiej zrozumieć proces, przez który przechodziłam. Potrzebowałam uwierzyć, że mimo traum i tragedii, jakich doświadczyłam, mogę odzyskać spokó i szczęście. Uwierzyć, że na moim niebie znów zaświeci słońce.

Moja wewnętrzna przemiana trwa od wielu lat. Potrzebowałam przeżyć wiele bolesnych strat, aby zrozumieć, że życie jest zbyt krótkie, by żyć na cudzych zasadach. Odrobiłam trudną lekcję, by zobaczyć, że nie możemy odnaleźć u innych tego, czego nie widzimy w sobie. Nauczyłam się doceniać każdy dzień i z wdzięcznością przyjmować nawet najmniejsze radości i chwile szczęścia.

Dziś wiem, że kluczem do wymarzonego życia jest akceptacja siebie. A im bardziej akceptujemy siebie, tym łatwiej mierzymy się z tym, co trudne. Tym więcej spokoju, miłości oraz bezpieczeństwa czujemy i oddajemy innym. Zmieniając siebie – zmieniamy świat wokół na lepsze. 

 

Dlatego od lat pomagam kobietom, którym jest w życiu niewygodnie. Towarzyszę w zmaganiu się z życiowymi kryzysami. Pomagam im poczuć, że są wystarczające takie, jakie są. Budzę w nich odwagę do bycia po swojemu. Krok po kroku zaczynają żyć bez frustracji i poczucia winy. Odzyskują akceptację siebie, a wraz z nią powraca poczucie własnej wartości i pewność siebie.

Dzięki pracy ze mną

rozwiniesz samoświadomość, lepiej poznasz siebie

zaczniesz
podejmować decyzje
w zgodzie ze sobą

zaczniesz otwarcie, bez skrępowania mówić co czujesz
i co myślisz

odkryjesz
swoje talenty
i docenisz siebie

odbudujesz pewność siebie i uwierzysz
we własne siły

sprecyzujesz
wewnętrzne wartości,
na nowo określisz
sens życia

oswoisz lęk, odnajdziesz motywację do zmiany, jakiej pragniesz

nazwiesz
swoje potrzeby
i znajdziesz czas
na ich zaspokajanie

poczujesz się dobrze
sama ze sobą

przestaniesz udawać kogoś, kim nie jesteś

zaczniesz
być po swojemu!

Klientki o mnie

Anna Błaszkiewicz

Menedżer, sektor pozarządowy

„Kasia jest uważną i wrażliwą słuchaczką, osobą otwartą i budzącą zaufanie. Dzięki niej znalazłam wreszcie czas i energię do tego, by zatrzymać się w biegu i zastanowić nad swoim dalszym rozwojem osobistym i zawodowym. Zadawane przez nią pytania okazały się bardzo inspirujące – motywowały mnie do koncentrowania się na swoich potrzebach i najważniejszych dla mnie wartościach, pomagały w ustalaniu celów oraz planowaniu konkretnych działań, które pozwolą te cele osiągnąć, zachęcały do wprowadzania zmian w różnych obszarach mojego funkcjonowania.”

Ola Rzążewska

Dziennikarka

„Praca z Kasią była ciekawym czasem dialogu z samą sobą – eksperymentowania, sprawdzania, jak pomysły, które na pozór wydają mi się znakomite zadziałają w rzeczywistości. Dzięki jej wsparciu, towarzyszeniu mi w pracy nad sobą, wnikliwym pytaniom i uważności, jaką dostawałam na każdej sesji, uporządkowałam swój plan dnia i udało mi się wyjść poza schemat myślenia, że na nic nie mam czasu, bo wciąż mam zbyt wiele do zrobienia.”

Izabela B.

Muzyk

„Kasia „rozpykała” w kilkanaście minut wybrany przeze mnie cel tak, że stał się ważny, realny, ekologiczny i określony w czasie a co najważniejsze zyskałam wewnętrzną motywację. Kasia USKRZYDLIŁA mnie. Jej postawa, cechy osobowości oraz kompetencje przekonały mnie, a dodatkowe informacje jakie zyskałam w trakcie spotkania (o sobie) i po spotkaniu (z jej materiałów) okazują się bezcenne.”

Agnieszka

Stylistka

„Z ręką na sercu mogę polecić Kasię. Już po pierwszym spotkaniu dostałam odpowiedź na kilka nurtujących mnie od dawna kwestii. Rozmowa, ćwiczenia i testy były bardzo inspirujące i unaoczniły mi rzeczy z których nie zdawałam sobie sprawy. Kasia jest nie tylko dobrym coachem, ale także psychologiem. Dodała mi wiary w siebie, zmotywowała i dała konkretne wskazówki, aby zacząć wcielać zmiany w życie i przełamać stare schematy. Jest bardzo zaangażowana w swoją pracę, rzetelna i uczciwa co dodatkowo sobie cenię. Mogę śmiało powiedzieć; stylista poleca :).”

Aleksandra Więcka

Dziennikarka

„Coaching z Kasią zapoczątkował jedną z największych przygód w moim życiu. Odkryłam, czego chcę dzięki temu, że cierpliwie asystowała mi, kiedy pisałam, rysowałam, płakałam i nie wierzyłam, że kiedykolwiek pojadę do Nowego Jorku. Pojechałam tam trzy miesiące po naszym pierwszym spotkaniu, zaraz potem jak wyrysowałam wszystkie flamastry jakie przynosiła na nasze spotkania i wznieciłam ogień, żeby spalić to, co już niepotrzebne. Zdradziła mi najprostszy sekret efektywności, którego nie zna żaden wielki guru od tych spraw i puściła, żebym szła swoją drogą. W pracy z Kasią nie wystarczy gadanie, bo chodzi o działanie. I właśnie to działa!”

Anna Szwałkiewicz

Fotografka

„Może to zabrzmi górnolotnie, ale Kasia właściwie odmieniła moje życie. Zaczęłam się mocniej nad tym zastanawiać i uświadomiłam sobie, że wszystkie moje ograniczenia i lęki tkwią tylko we mnie i są bezpodstawne. Dzień później ruszyłam z aparatem i w końcu rozpoczęłam realizację projektu o którym już wcześniej myślałam. Mam poczucie, że nawet parę minut rozmowy z Kasią dużo bardziej na mnie wpłynęło niż czytanie, słuchanie, oglądanie wszelkich motywacyjnych przemówień. Jeszcze raz bardzo bardzo dziękuję Pomogłaś mi odnaleźć siebie.”

Moje wewnętrzne wartości

Wolność

Oznacza dla mnie świadomość siebie, swoich potrzeb, emocji i wewnętrznych wartości. To wewnętrzny spokój oraz harmonia, niezależność od opinii innych, ale także od czynników zewnętrznych takich jak stereotypy, pieniądze czy ograniczenia przestrzeni fizycznej.

Autentyczność

Oznacza dla mnie spójność wewnętrzną. Szczerość wobec siebie i innych. Postępowanie w zgodzie z wewnętrznymi wartościami, bez udawania. Pewność siebie i mówienie co się myśli oraz czuje. To odwaga do trudnych rozmów i działania wbrew tabu. To branie odpowiedzialności słowa i działania.

Godność

Oznacza dla mnie świadomość własnych granic, szacunek do siebie i swoich wartości. To odwaga i siła do bronienia tego, co dla nas ważne. Do zabierania głosu w istotnych dla nas sprawach. To podążanie za swoimi wartościami. Pozwala iść przez życie z podniesioną głową i bez wstydu patrzeć w lustro.

Zostań ze mną na dłużej

Markę Babskie Tabu stworzyłam we wrześniu 2014 roku, jako przestrzeń otwartą dla wszystkich kobiet, którym jest w życiu niewygodnie i które chcą wziąć pełną odpowiedzialność za siebie i swoje życie.
W Babskim Tabu mówimy bez cenzury o wszystkim, co dla nas ważne. Babskie Tabu to miejsca skupiające społeczność kobiet, którym zależy na odpowiedzialnym, pełnym akceptacji i autentyczności wędrowaniu przez życie i świat.

Nie musisz. Nie musisz być taka jak inne.

Nie musisz słuchać podpowiedzi innych.Nie musisz zgadzać się na to, co wygodne dla innych.Nie musisz podążać za wartościami, które nie są Twoje. My – dziewczynki – jesteśmy wychowywane w przekonaniu, że mamy jakiś obowiązek wobec innych. Wobec...

Na czym polega Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach?

TSR to rodzaj psychoterapii, który skupia się na poszukiwaniu i wdrażaniu rozwiązań dla obecnych problemów, zamiast analizować przeszłość lub skupiać się na problemach samych w sobie. TSR jest oparta na założeniu, że klienci posiadają zasoby i...

Exit mobile version