Wiesz kim jest Baba?

Wiesz czym  jest Tabu?

No to właśnie dlatego.

A na poważnie. Baby mają to do siebie, że gadają, są emocjonalne i lubią (mimo wszystko) mieć grupę wsparcia, w której mogą się podzielić tym, co im leży na macicy (tak tak, na macicy. To co leży na wątrobie może leżeć i u faceta, a takich tu nie zapraszam). A więc to, co tu mam zamiar pisać i to, co mam zamiar poczytać w Twoich komentarzach, to ma być właśnie takie babskie gadanie. Ulewanie. Wyrzucanie z siebie tego, co Ci ślina na język przyniesie, a palce na ekran kompa. Ale nie tylko! Miejsce na narzekanie jest, ale tylko w 10%. Pozostałe 90% to przestrzeń na wspólne wspieranie się. Ja będę się dzielić moimi przemyśleniami, doświadczeniami i tym, co mi w duszy gra – a od Ciebie oczekuję, że będziesz aktywna w komentarzach. Inaczej całe to pisanie i czytanie nie ma racji bytu.

 

Chcę, żebyś znalazła tu odpowiedzi na Twoje pytania. Ale żeby to było możliwe – Zadaj je.

Chcę, żebyś znalazła tu wsparcie, którego potrzebujesz. Ale żeby to było możliwe – Napisz, jakiego rodzaju wsparcia potrzebujesz.

Chcę, żeby ten blog żył, inspirował, dawał siłę i energię do codziennych zmagań. Ale żeby to było możliwe – Bądź aktywna.

 

Bez Ciebie ani rusz!

 

Tabu wybrałam dlatego, że Łamanie Babskich Stereotypów czy samo Babskie Stereotypy brzmi nieładnie, nieciekawie i nie do końca oddaje moją myśl.

Babskie Tabu ma pomóc łamać stereotypy. Ma zachęcać do łamania tabu. Do mówienia tego, czego nie mówiły nasze matki, babki, prababki… itd. I co z tego, że masz fajnego chłopa u boku? Co z tego, że masz cudowne dzieci? Co z tego, że się rozwijasz zawodowo, robisz karierę, masz super pracę?

Babskie Tabu ma Cię wspierać. Pokazywać, że nie jesteś sama, że dziesiątki kobiet zmaga się na co dzień z tym, z czym Ty się zmagasz. Żebyś jednak o tym wiedziała, musisz wyjść naprzeciw. Dlatego pisz w komentarzach, jak Ci mija dzień, jak się czujesz, co myślisz. Dzięki temu, inne kobiety będą miały szansę odpowiedzieć CI i podzielić się z Tobą własnymi wrażeniami i przemyśleniami.

Babskie Tabu ma łamać mury milczenia. Ma dodać nam wszystkim skrzydeł.Ma pomagać w szczerości wobec samej siebie, najbliższych i dalszego otoczenia.

 

Tak. Tutaj nie musisz udawać. Tutaj możesz być sobą. Jedyne komentarze, jakie zamierzam usuwać to te, które będą zawierać wulgarne słowa bądź treści raniące inne czytelniczki.

 

MASZ PRAWO:

  • Być zmęczona
  • Wkurzać się na dzieci
  • Mieć dość
  • Krzyczeć
  • Narzekać
  • Czuć się sfrustrowana
  • _________________ (dopisz, czego potrzebujesz, a ja nie napisałam).

 

Babskie Tabu to miejsce, które ma Ci dać przestrzeń i zachęcić do chwili wytchnienia.

Babskie Tabu ma Ci pokazać, że nie jesteś sama.

Babskie Tabu ma łamać niewygodne schematy, w które jesteśmy wbijane jak w za małe ramy.

 

Frustruje Cię macierzyństwo?

Masz trudne chwile?

Jesteś zmęczona monotonią?

Czujesz się samotna?

Chcesz zmienić swoje życie?

Chcesz poczuć, że masz miejsce i przestrzeń dla Siebie i Swoich potrzeb?

Chcesz BYĆ SOBĄ każdego dnia?

 

 

ŚWIETNIE TRAFIŁAŚ!

Babskie Tabu to miejsce dla Ciebie!

 

Babskie Tabu ma pokazywać, jak dobrze BYĆ SOBĄ każdego dnia!

 

 

A więc, rusz tyłek i napisz w komentarzu, jak Ci się podoba mój pomysł, a jeśli uważasz, że Babskie Tabu to słuszna idea, polub je na Facebooku i polecaj znajomym.

Podpis Kasia