Krzyczę głośno już od samego nagłówka. BĄDŹ SOBĄ! BĄDŹ SOBĄ! BĄDŹ SOBĄ!… Ale co to właściwie oznacza?Od dzieciństwa jesteśmy wychowywane. Otaczają nas stereotypy, których przez lata nikt nie śmiał poddawać w wątpliwość. Wyrastałyśmy obserwując schematy, które przyjęły nasze babki i matki. Współczesny świat otacza nas wzorcami stworzonymi przez anonimowych autorów. Oglądamy telewizję, przeglądamy Internet, czytamy czasopisma, obserwujemy sąsiadki, znajome i nieznajome na ulicy – jesteśmy bombardowane poradami, najlepszymi praktykami, receptami, recepturami i złotymi środkami na to, jak wtopić się w tłum tych wszystkich idealnych obrazków, którymi zasypują nas media.

 

Kiedy idziesz ulicą, ile mężczyzn spogląda na Ciebie? Ile kobiet zwraca na Ciebie uwagę? Do ilu ludzi się uśmiechasz?

 

A może dajesz się ponieść prądowi tłumu przechodniów? Podoba Ci się pływanie w takim basenie?

 

Gdy jesteś w pracy, rozejrzyj się wokół. Spójrz na inne kobiety pracujące w Twoim biurze. Czy wyróżniasz się wśród nich, czy też wtapiasz się w tło?

 

Nie zrozum mnie źle.

Nie mówię tu o ciuchach, kosmetykach czy butach najdroższych marek. Nie mówię o fryzurach tworzonych przez najlepszych fryzjerów w mieście.

Mówię tu o wewnętrznym świetle, którego źródłem jest…

 

SAMOŚWIADOMOŚĆ

 

Żeby wiedzieć, co dla Ciebie oznacza BYĆ SOBĄ, musisz wiedzieć, kim jesteś. Musisz wiedzieć, czego pragniesz, co lubisz. Musisz zbliżyć się do samej siebie i… polubić siebie. Nie ma innej drogi. Każda inna jest zakłamaniem. Oszukiwaniem siebie.

12

*** CZAS NA ĆWICZENIE ***

ZATRZYMAJ SIĘ

 

 

Dziś nie mam dla Ciebie ćwiczenia. Dziś mam do Ciebie prośbę.

Proszę Cię, abyś dziś wieczorem poszła do łóżka pół godziny wcześniej. Żebyś wzięła ze sobą słuchawki i jakiś sprzęt elektroniczny, dzięki któremu będziesz mogła posłuchać muzyki. Wybierz listę Twoich ulubionych piosenek. Takich, przy których odpoczywasz, odprężasz się.

Poświęć pół godziny przed snem na posłuchanie tej wyciszającej Cię muzyki.

 

A następnego dnia rano

rusz tyłek i BĄDŹ SOBĄ! 🙂

Podpis Kasia