Jest na świecie wiele osób, które szukają recepty na szczęście i sukces w życiu. Całe dnie spędzają na przemyśleniach, analizach i lekturze najnowszych badań. Tymczasem rozwiązanie leży tuż obok i można je zamknąć w dwóch słowach tak, jak zrobiła to Sandra Bichl na swoim wystąpieniu TEDx.

Przez długie lata na świecie kultywowano głównie rozwój osobisty oparty na usprawnianiu słabych stron, podnoszeniu najgorzej rozwiniętych kompetencji, wyrównywaniu do satysfakcjonującego poziomu wszystkich umiejętności. I choć dziś, wiele mówi się w mediach i potocznych rozmowach o cudownym wpływie pochwały, o wykorzystywaniu talentów i mocy różnorodności, trudno znaleźć rodziców i menedżerów, którzy naprawdę podążaliby za tym nowoczesnym pozornie trendem.

 

Trudno spotkać takich pracodawców i przełożonych, którzy rozdzielając obowiązki, biorą pod uwagę uzdolnienia pracowników i tak dobierają zadania, aby jak najlepiej dopasować je do potencjału poszczególnych osób. Jeszcze trudniej znaleźć nauczycieli i szkoły, w których uczniowie nie byliby traktowani jak jednolita szara masa, tylko promowałyby szacunek do różnorodności i korzyści z budowania na tym, co naturalnie mocne i dobrze rozwinięte.

 

Sandra Bichl, jest specjalistą w dziedzinie HR. Podczas wystąpienia na TEDxWarsaw w maju 2010 roku opowiedziała o sposobie na szczęśliwe życie. Jej metoda jest prosta – wystarczy uwierzyć, że każdy z nas ma w sobie unikalny talent, odkryć go i na nim z sukcesem zbudować karierę zawodową.

 

 

Chcesz być szczęśliwa?

 

1. Znajdź swoje talenty.

2. Zbuduj w oparciu o nie karierę zawodową.

3. BĄDŹ SOBĄ i bądź szczęśliwa! Takie proste, prawda?

 

Zobacz, jak mówi o tym sama Sandra Bichl!

 

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=A3kM_3aU3TU

 

A z który sposób rozwoju jest Tobie bliższy – oparty na talentach czy wzmacnianiu słabych obszarów?

Jaki sposób wykorzystujesz wychowując Twoje dzieci?

A jakie są Twoje największe talenty?

Na czym budujesz swoje codzienne szczęście?

 

Co pomaga Ci ruszyć tyłek i BYĆ SOBĄ każdego dnia?

Podpis Kasia