Coaching jest pojęciem bardzo popularnym na polskim rynku. Przez lata wokół pojęcia coachingu narosło wiele mitów. Niestety, wśród osób, które profesjonalnie zajmują się coachingiem, pojawiło się wiele takich, które nie dbają o rzetelne przygotowanie do roli coacha. Wciąż za mało jest w Polsce publikacji mówiących o tym, czym jest coaching, kim jest dobry coach.Brakuje instytucji, która weryfikowałaby, czy osoby świadczące usługi coachingowe robią to na odpowiednio wysokim poziomie i przestrzegają zasad etycznych tego zawodu.

Na szczęście, coraz częściej pojawiają się perełki – owoce pracy firm i osób dbających o dobre imię coachingu. Jedną z takich propozycji jest film przygotowany przez ICF (International Coach Federation) mówiący o tym, czym jest coaching, pokazujące namiastkę tego, jak wygląda sesja coachingowa. Oto nagranie:

 

Obejrzałaś? Koniecznie podziel się ze mną wrażeniami.

Daj mi też proszę znać, czy to video przybliżyło Ci pojęcie coachingu i czy dało odpowiedź na pytanie „czym jest coaching?”.

 

 

Jeśli chcesz wspólnie ze mną rozwijać cykl „W sieci ARTEcoachingu”, napisz mi, jakie pytanie związane z coachingiem nurtuje Cię najbardziej, a ja odpowiem na nie w jednym z kolejnych artykułów.

X

A tymczasem pamiętaj, że

 

ROZWÓJ NIE BOLI!

Sięgaj gwiazd i uwierz, że masz skrzydła, które poniosą Cię wszędzie tam, gdzie tylko zapragniesz.

 

artecoaching warszawa Katarzyna Bogusz-Przybylska ARTECOACH (podpis)

 

 

X

X

 

Share Button