Po materiale przybliżającym  definicję coachingu, czas na następny krok i pokazanie przykładowego podziału coachingu na rodzaje. Znajomość rodzajów coachingu dostępnych na rynku, pomaga w poszukiwaniach coacha. Dzięki tej wiedzy będziesz mogła z pełną świadomością wybrać spośród morza coachów tych, z którymi zdecydujesz się spotkać i wybrać spośród nich osobę, której zaufasz i powierzysz swój problem.

Szukając coacha, warto mieć na uwadze obszary, w których specjalizuje się dana osoba. Aby odpowiednio dobrać kryteria poszukiwania, najpierw zastanów się, jakiego rodzaju coachingu potrzebujesz i z tą świadomością przeglądaj dostępne na rynku oferty coachów.

W poznaniu rodzajów coachingu pomoże poniższa prezentacja.

Tym, którzy zmagają się z odpowiedzią na pytanie o rodzaje coachingu, polecam także krótki artykuł Piotra Kociołka, który jest nie tylko zalożycielem DBM Polska, ale od lat pracuje także jako executive coach

W jego krótkim artykule „Kiedy coaching, jaki coaching..?” opisuje najpopularniejsze rodzaje caochingu i ich zastosowania w praktyce. Myślę, że artykuł jest prostym i wartościowym podsumowaniem dla tych, którzy chcieliby w szybki sposób odświeżyć swoje spojrzenie na coaching, a innym, nie mającym dużej wiedzy o coachingu, pomoże zrobić pierwszy krok w podejściu do tematu.

Miałam przyjemność poznać Piotra jako wykładowcę w ramach studiów podyplomowych na SWPS. Lubię konkret, z jakim podchodzi do zagadnień (nie tylko coachingowych) i precyzję, z jaką odpowiada na pytania.

A kiedy już zapoznasz się z powyższymi materiałami, napisz mi proszę, który rodzaj coachingu jest Ci najbliższy, z którego skorzystałabyś najchętniej?

 

A tymczasem pamiętaj, że:

ROZWÓJ NIE BOLI!

Sięgaj gwiazd i uwierz, że masz skrzydła, które poniosą Cię wszędzie tam, gdzie tylko zapragniesz.

 

 

X

 X

 

Exit mobile version