artecoaching Katarzyna Bogusz-Przybylska freedigitalphotos_net ID-100112950

A jeśli źródłem jest brak akceptacji siebie?

Pokochaj siebie! Podnieś swoje poczucie własnej wartości w 3 dni! Zmień swoje życie na lepsze, pomoże Ci w tym Kurs stawiania i osiągania celów!

Jakie to wszystko proste!

W internetowych nagłówkach wszystko wydaje się banalne i w zasięgu ręki. Kupujesz pierwszy kurs. Robisz trzy pierwsze lekcje, ale na więcej nie starcza motywacji. Kupujesz drugi – ale nie znajdujesz czasu, żeby go w ogóle rozpocząć. Dochodzisz do wniosku, że najlepsze będą warsztaty. Właściwie nawet nie wiesz, o czym one były, ale miło spędziłaś czas. Poznałaś nowych ludzi. Fajnie było.

Tak samo przyjemnie było na konferencjach, spotkaniach networkingowych i webinarach.
Tylko dlaczego ciągle nic się w Twoim życiu nie zmieniło?
Przecież dajesz z siebie wszystko! Robisz, co w Twojej mocy, pracujesz nad sobą.
Frustracja sięga kokardy.

Znasz ten stan?

A gdybym Ci powiedziała, że zabrakło jednego, podstawowego kroku?

Od sześciu lat pracuję z kobietami, które przynoszą do mnie przeróżne problemy. Przychodzą po wsparcie w obszarze życia rodzinnego, zawodowego, osobistego. I choć każda z nas jest inna i przychodzi z innym bagażem doświadczeń, to problemy można pogrupować w kilka kategorii. Oto kilka z nich:

1) Mam za mało czasu – dla siebie, dla rodziny, dla spełnienia wszystkich zadań i obowiązków. Dziewczyny z tym problemem próbują do perfekcji opanować sztukę planowania, zarządzania sobą w czasie, stawiania celów, priorytetyzowania i… za każdym razem wszystkie plany spalają na panewce, a frustracja rośnie jeszcze bardziej.

2) Chcę zmienić pracę – bo szef mnie nie docenia, bo jest rutynowa, bo za mało zarabiam, bo nie mam szansy na awans. Mogłoby się wydawać, że rozwiązanie jest proste – zmień pracę. Tylko po kilku miesiącach na nowym stanowisku, pojawiają się te same problemy, to samo rozczarowanie. Pięknie napisane CV nie pomogło, choć na pewno przyspieszyło realizację celów zawodowych postawionych dzięki online’owym kursom. Poczucie zagubienia narasta.

3) Nie stać mnie – najczęściej na taki standard życia o jakim marzę, na zmianę, na rozstanie, na kupienie sobie czegoś dla czystej przyjemności. Niby coś próbuję robić, ale sama nie wierzę, że to przyniesie oczekiwany efekt. Błądzę. Symuluję działania, żeby udowodnić samej sobie, że się nie da. Tymczasem nie odmawiam sobie spotkań ze znajomymi w ulubionych restauracjach a szafa pęka w szwach od kolejnych ciuchów z wyższej półki.

4) Nie mogę, przecież jestem mamą – w tej grupie mamy dziewczyny najbardziej zdeterminowane do zmiany. Macierzyństwo nigdy nie wygląda tak, jak je sobie wyobrażamy. Zawsze zaskakuje – pozytywnie i negatywnie. A najtrudniejszą rzeczą jest oprzeć się stereotypom. Dlatego najwięcej mam spędza czas na narzekaniu, że dopóki mają małe dzieci, nie mogą nic zrobić. Że jak dzieci podrosną… Zaczynają też wmawiać sobie, że taka jest ich misja i cel życia – opieka nad domem i dziećmi. Tylko dlaczego wciąż tak często płaczą pod prysznicem?

5) Nie mam na siebie pomysłu – w życiu zawodowym i rodzinnym osiągnęłam to, co sobie zaplanowałam. Jestem menedżerką w dużej korporacji, nieźle zarabiam. Dzieci cudowne, świetnie zorganizowałam się w roli mamy. Tylko dlaczego wciąż dopada mnie ta dziwna pustka? To poczucie bezsensu…? No właśnie, dlaczego?

Któraś kategoria jest Ci bliska? Brzmi znajomo?

A gdybym Ci powiedziała, że problem leży zupełnie gdzie indziej?

Wszystkie wyżej wymienione sytuacje są bardzo trudne i zagmatwane. Klientki, które do mnie przychodzą z takimi i podobnymi problemami łączy jedna cecha: Niska AKCEPTACJA SIEBIE.

Akceptacja siebie jest warunkiem koniecznym. Bez niej, nie rozwiążesz swoich problemów. Bez niej, nie zmienisz swojego życia na lepsze, cały czas będziesz się czuła jak chomik w kołowrotku.

Dlaczego akceptacja siebie jest taka kluczowa?

Kiedy zaakceptujesz siebie, każdy wybór jest nie tylko łatwiejszy, ale też zdrowszy i bliższy Tobie. Tej prawdziwej, która płacze po nocach, która klnie pod nosem na szefa, która wszystkich innych stawia na pierwszym planie obiecując sobie, że to się kiedyś zmieni.

Przyszedł czas na zmianę!!!

Proponuję Ci prosty krok. Udział w bezpłatnym webinarze, na którym pokażę nie tylko cele-przykrywki, za którymi najczęściej chowamy się, żeby uniknąć prawdziwej zmiany, ale też omówię trzy kroki, które trzeba zrobić, aby rozpocząć podróż po akceptację siebie.

Posłuchaj, co wydarzy się podczas webinaru!

Brzmi interesująco?

Pierwszy webinar już w piątek 23 września 2016 o godzinie 10:30.

Zapisz się klikając w link:

>>REJESTRACJA – Webinar: „3 kroki do akceptacji siebie” 23.09.2016<<

Ciekawa jestem co sądzisz o moich przemyśleniach – zgadzasz się ze mną? Nie? Podyskutujmy pod tym postem !

A jeśli chciałabyś spotkać inne kobiety, które również zastanawiają się, dlaczego brak im akceptacji siebie – dołącz do mojej grupy na Facebooku i Zostań Babką WielkoMocną. Spotkasz tam kobiety takie jak Ty, które czują podobnie.

Rozejrzyj się! Może wśród Twoich znajomych są dziewczyny, które zastanawiają się, dlaczego brak im akceptacji siebie i poczucia własnej wartości – udostępnij im ten tekst. Może właśnie tego artykułu potrzebują, by pozbyć się frustracji i zacząć być po swojemu?

Pamiętaj, jesteś wystarczająca taka jaka jesteś.

BĄDŹ PO SWOJEMU
i nie daj sobie wmówić, że masz być taka jak inne!

artecoaching warszawa Katarzyna Bogusz-Przybylska ARTECOACH (podpis)

 

 

zdjęcie w nagłówku: freedigitalphotos.net

Share Button