Kiedy rzucisz okiem na to, co robi, pomyślisz – szalona! Kiedy przyjrzysz się bardziej uważnie, zauważysz humor, talent i pasję. A kiedy poznasz moją dzisiejszą bohaterkę – pokochasz od pierwszego wejrzenia ją i jej Zoodaki! Poznaj NADIĘ LINEK!

 

POWIEDZ PROSZĘ KILKA SŁÓW O SOBIE. KIM JESTEŚ?

A wiecie, że to jest dla mnie najtrudniejszy punkt, zamknąć siebie w kilku słowach. Trudne, ale spróbuję. Mam na imię Nadia, żyję sobie od jakiegoś czasu w Berlinie i uprawiam wolny zawód. Prowadzę manufakturę sitodruku i zajmuję się grafiką użytkową skupioną wokół mojej kameralnej marki Zoodaki. Hm, może lepiej zacytuję moją przyjaciółkę ” …(hahaha) ale masz fajne życie, rysujesz sobie po prostu zwierzaki”…No tak, rysuję sobie po prostu zwierzaki. Powiem bez obciachu, że to mnie po prostu uszczęśliwia.

 

CZYM JEST DLA CIEBIE BYCIE SOBĄ?

Zacznę może od tego, że jestem trochę zdystansowana do samego zwrotu ”bycia sobą”. Nie dlatego, że nie jest mi bliskie, tylko nie bardzo zgadzam się na pewne klisze, uogólnienia które się z tym wiążą. Oczywiście, że i mi zdarzało się w życiu wchodzić w role, w których niekoniecznie dobrze się czułam, ale to nie oznacza, że wtedy nie byłam sobą. To oznacza tylko tyle, że na tamten moment dokładnie na to było mnie stać, konfrontacja to przecież nie jest łatwa sprawa.

Nadia Linek - cytat (1)

 

KIEDY CZUJESZ, ŻE JESTEŚ SOBĄ?

W każdym momencie. Moje decyzje są i dobre i złe, ale to przecież ja-Nadia je podejmuję.

 

JAKA JEST TWOJA RECEPTA NA BYCIE SOBĄ?

Nie mam recepty. Uważam, że każdy z nas ma swoje własne tempo dochodzenia do prawdy i szczerości wobec siebie, więc jeśli to miałoby być receptą, to chyba poleciłabym bym wobec siebie szczerym.

Nadia Linek - cytat (2)

 

JAK DOSZŁAŚ DO WŁASNEJ WEWNĘTRZNEJ HARMONII? JAK ZNALAZŁAŚ SWÓJ SPOSÓB NA BYCIE SOBĄ I GODZENIE NA CO DZIEŃ WIELU RÓL?

Miotałam się, jasne, nawet jakiś kawałek czasu, jak wiele z nas: z zawodem, z wyborem kierunku studiów, z uczuciami itp, ale przyznam, że oprócz samego czasu, który po prostu wprowadza zmiany naturalnie, pewne decyzje przyspieszyły dwa faktory: miłość i emigracja. Czyli miłość na emigracji 🙂 Bliska relacja z partnerem na pewno dała mi oparcie, gdy już byłam gotowa na zmiany. Za co jestem bardzo wdzięczna.

Nadia Linek - cytat (3)

 

DLACZEGO KOBIETOM TRUDNO BYĆ SOBĄ?

Bo się boimy. I niestety wmawia się też nam, że ”bycie sobą” to jest taki fantasmagoryczny stan – który jest bardzo, bardzo daleko od nas – nie bardzo to lubię, przyznam, bo to jest trochę tak jakbyśmy nie brały za siebie odpowiedzialności, jakbyśmy żyły zawsze do przodu, coś sobie obiecywały na zapas. Ok, role społeczne i kulturowe potrafią być obciążająca, zgadzam się, ale nadal mamy wybór, w najtrudniejszych warunkach mamy wybór.

Nadia Linek - cytat (4)

 

JAKIEGO WSPARCIA POTRZEBUJESZ/SZUKASZ NAJCZĘŚCIEJ I OD KOGO JE OTRZYMUJESZ?

W pierwszej linii z rozmaitymi pytaniami i po wsparcie lecę zawsze do partnera i nawet jeśli wiem, że on nie jest wobec mnie do końca obiektywny to cieszę się i na sensowną krytykę i na pochwałę. Radzę się też przyjaciół, bliskie są mi ”skupiska kobiet”:-) Na samym jednak końcu robię dokładnie to, co podpowiada mi intuicja, nawet jeśli logicznie wypadałoby inaczej. Brzucha słuchać warto.

 

 

ZECHCESZ NAM ZDRADZIĆ, JAKI MASZ DALSZY POMYSŁ NA TWÓJ WEWNĘTRZNY ROZWÓJ I ROZWÓJ TWOJEGO ŻYCIA ZAWODOWEGO? CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO DALEJ?

To wszystko jest jakoś ze sobą sprzężone, więc cieszę się na najbliższe projekty, które narodziły się między innymi na Latających Kręgach, ten wywiad jest przecież również owocem tych spotkań. Myślę krótkimi odcinkami tzn. Obecnie moje skupienie skierowane jest w str. tworzenia autorskiej kolekcji dla Leśnych Apartamentów i to jest perspekytwa pracy aż do stycznia, a potem na pewno wydarzy się jeszcze dużo dobrego.

 

 

CO POLECIŁABYŚ KOBIETOM, KTÓRE SZUKAJĄ DOPIERO SWOJEGO SPOSOBU NA SZCZĘŚCIE I BYCIE SOBĄ?

Być wobec siebie szczerym i nie bać się zmian. Często dopuszczenie do głosu potrzeb wiąże się z rewolucją w życiu. I absolutnie uszyć ten garnitur dobrego samopoczucia, dobrego życia na własną miarę, żaden z obcych ”wykrojów”, zbiorowych nacisków i związanego z tym stresu – to nie działa.

 

 

DZIĘKUJĘ CI BARDZO ZA TĘ ROZMOWĘ.

Ja również dziękuję Kasiu i pozdrawiam czytające i czytających.

X


 

 

Zajrzyj na stronę >> Babskie Gadanie << i poznaj pozostałe bohaterki.

Kolejny wywiad z cyklu BABSKIE GADANIE już w najbliższy piątek!

 

Nie zwlekaj,

rusz tyłek i BĄDŹ SOBĄ!

Podpis Kasia

 

 

 

 

Share Button