Skromna, konkretna i rozważna. Ale czy też romantyczna? Na co dzień pielęgnuje ukryte w lesie magiczne miejsce, w którym znajdziesz chwilę wytchnienia i prawdziwego odpoczynku. Co myśli o byciu sobą EWA CHOPKOWICZ, właścicielka Leśnych Apartamentów w Strażnicy Zieleniec?

 

POWIEDZ PROSZĘ KILKA SŁÓW O SOBIE. KIM JESTEŚ?

Jestem menedżerką, wizjonerką i pomysłodawczynią projektu Leśne Apartamenty w Strażnicy. Strażnica jest skryta w Górach Orlickich w Kotlinie Kłodzkiej. Dwa lata temu, po gruntownym remoncie stworzyliśmy Leśne Apartamenty i Strażnica przyjęła pierwszych cywili 🙂

Jestem też socjolożką, mamą dwójki energicznych szkrabów, żoną, córką, synową, kuzynką, przyjaciółką, sąsiadką i po prostu KOBIETĄ.

 

CZYM JEST DLA CIEBIE BYCIE SOBĄ?

Polega na pielęgnowaniu swojej samoświadomości. Na poznaniu siebie – swoich wad, zalet, słabości, mocnych stron, odruchów, nawyków, lęków, marzeń. I na układaniu scenariusza na życie w oparciu o tę wiedzę, świadomie i odpowiedzialnie.

Ewa Chopkowicz (5)

KIEDY CZUJESZ, ŻE JESTEŚ SOBĄ?

Kiedy instynktownie szukam równowagi w relacjach, działaniach, słowach, projektach. Równowaga jest dla mnie bardzo ważna.

 

JAKA JEST TWOJA RECEPTA NA BYCIE SOBĄ?

Nie lubię dawać recept 🙂 Ale jeśli mnie o to prosisz – by zostać sobą trzeba siebie choć trochę polubić i w siebie uwierzyć. Czasem spotykam ludzi, którzy noszą dziwne maski i wiem, bo sama kiedyś takie maski wkładałam, że maska może i chroni przed innymi, ale nie przed własnymi czarnymi chmurami. A rozwiać chmury pomoże nam tylko dobra relacja z kimś przy kim jesteśmy naturalnie, bez wielkich spinek, zwyczajnie po prostu sobą 🙂

Ewa Chopkowicz (7)

JAK DOSZŁAŚ DO WŁASNEJ WEWNĘTRZNEJ HARMONII? JAK ZNALAZŁAŚ SWÓJ SPOSÓB NA BYCIE SOBĄ I GODZENIE NA CO DZIEŃ WIELU RÓL?

Nie doszłam 🙂 Uprawiam trochę spacer po linie. Staram się łapać równowagę a wszystko chce mnie rozproszyć – a to pan w pierwszym rzędzie za głośno kichnie, a to lew ryknie niespodziewanie zza kulis, a czasem niespodziewanie muszę pobiec i dlatego zdarza się dość często, że… spadam. Na szczęście mam dobrą asekurację:) Jej świadomość dodaje mi pewności siebie. Co jest tą asekuracją ? Bliscy, ważni dla mnie ludzie.

A z godzeniem wielu ról miałam spory problem. Wreszcie odkryłam dobry pomysł – najpierw priorytety potem cała reszta. To działa.

Ewa Chopkowicz (9)

DLACZEGO KOBIETOM TRUDNO BYĆ SOBĄ?

Myślę, że ten problem nie dotyczy tylko kobiet i że tylko dzieci są go pozbawione. Może wynika z naszych wyobrażeń o tym jakie powinnyśmy być ? A może z lęku, o to że nikt nas nie zaakceptuje takimi jakimi jesteśmy naprawdę.

 

JAKIEGO WSPARCIA POTRZEBUJESZ/SZUKASZ NAJCZĘŚCIEJ I OD KOGO JE OTRZYMUJESZ?

Szukam zrozumienia, szukam empatii, szukam konstruktywnej krytyki, czasem pocieszenia, czasem opieprzenia 🙂 Mam dobrze poukładane życie osobiste. Buduje je bardzo świadomie od wielu lat. Moje przyjaźnie są wieloletnie, staram się o nie bardzo dbać.

Relacje z moją dość dużą rodziną są również bardzo istotne. Uwielbiam wielkie rodzinne zjazdy na których śmiejemy się, wygłupiamy i słuchamy rodzinnych historii sprzed lat.

Najwięcej wsparcia otrzymuję od mojego męża – w chwilach największych zwątpień jest moją kamizelką ratunkową 🙂

 

ZECHCESZ NAM ZDRADZIĆ, JAKI MASZ DALSZY POMYSŁ NA TWÓJ WEWNĘTRZNY ROZWÓJ I ROZWÓJ TWOJEGO ŻYCIA ZAWODOWEGO? CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO DALEJ?

Co do rozwoju wewnętrznego mam w planie wrócić do podróżowania, które zawsze dawało mi najwięcej inspiracji – również zawodowych.

Co będzie się działo dalej ? Mam w głowie całą masę nowych inspiracji, niezłych (mam nadzieję) pomysłów, ciekawych kontaktów. Na razie porządkuję rozpoczęte sprawy. Wiosną ruszamy z adaptacją poddasza pod kolejne apartamenty, rozpoczynamy prace nad niezwykłym placem zabaw w naszym leśnym ogrodzie, a marzy mi się jeszcze otworzenie małego sklepiku on-line i pogodzenie tych wszystkich projektów z życiem osobistym:)

Ewa Chopkowicz (4)

CO POLECIŁABYŚ KOBIETOM, KTÓRE SZUKAJĄ DOPIERO SWOJEGO SPOSOBU NA SZCZĘŚCIE I BYCIE SOBĄ?

Jednego, choć jednego prawdziwego przyjaciela. Z którym można szczerze pogadać o wszystkim i o niczym, pomilczeć bez skrępowania i konie kraść.

Jednej, choć jednej osoby, która w nas wierzy, przy której czujemy się bezpiecznie, i pewnie. Osoby która nas wysłucha i zrozumie. Pokocha i wesprze. Kopnie w tyłek kiedy trzeba, kiedy trzeba przykryje ciepłym kocem 🙂

Przyjaźni i miłości – życzę najbardziej. One dodają skrzydeł 🙂

 

DZIĘKUJĘ CI BARDZO ZA TĘ ROZMOWĘ.

Dziękuję 🙂

 

 


 

 

Zajrzyj na stronę >> Babskie Gadanie << i poznaj pozostałe bohaterki.

Kolejny wywiad z cyklu BABSKIE GADANIE już w najbliższy piątek!

 

Nie zwlekaj,

rusz tyłek i BĄDŹ SOBĄ!

Podpis Kasia

Share Button