Mama, żona, psycholog, coach i trener. Podróżuje po Polsce ucząc coachów sztuki coachingu i pomagając klientom w budowaniu marki osobistej. Koordynuje Warsztaty dla Kobiet, współorganizuje I Konferencję Coachingową ICF, ale przede wszystkim czuje się spełniona i szczęśliwa wśród wielu ról, jakie pełni. Dziś w Babskim Gadaniu o byciu sobą mówi Katarzyna Mickiewicz-Burzawa.

POWIEDZ PROSZĘ KILKA SŁÓW O SOBIE. KIM JESTEŚ?

Fascynuje mnie świat, ale przede wszystkim fascynują mnie ludzie. To od nich czerpię inspirację oraz energię, którą wykorzystuję w mojej pracy.

Łączę w sobie wiele ról – mamy dwuletniego Janka, żony oraz coacha marki osobistej i trenera. Każda z nich jest wyjątkowa i bardzo dla mnie ważna. W każdej z nich się spełniam i jestem w 100% sobą.

Jako akredytowany coach ACC w International Coach Federation, psycholog i trener wizerunku skutecznie wspieram freelancerów, liderów zespołów oraz małe przedsiębiorstwa w kompleksowym projektowaniu niepowtarzalnej, silnej i autentycznej marki na wielu płaszczyznach wewnętrznych (zanurzanie się w swoim wnętrzu i odkrywanie swojej tożsamości, potencjału, wartości, umiejętności, powołania) i zewnętrznych (m.in. social media, makijaż, ubiór, autoprezentacja). Te wszystkie elementy tworzą całościowy i spójny obraz siebie, który wypływa z wnętrza moich klientów. Bardzo uważnie i z zachwytem przyglądam się ich trwałej zmianie i osiąganym celom.

Niesamowitą radość sprawia mi tworzenie i realizacja pomysłów, które pojawiają się w mojej głowie. Wiele z nich wdrożyłam i wciąż spotykają się one z zainteresowaniem. Jestem pomysłodawczynią oraz założycielką Narzędziowej Grupy Coachingowej zrzeszającej doświadczonych coachów, współzałożycielką projektu wspierającego kobiety Warsztaty Dla Kobiet oraz współorganizatorką wielu wydarzeń adresowanych do coachów m.in. I Konferencji Coachingowej ICF w Polsce.

Babskie Gadanie - Katarzyna Mickiewicz-Burzawa (3)

CZYM JEST DLA CIEBIE BYCIE SOBĄ?

To bardzo trudne pytanie. Dla mnie bycie sobą to ciągły proces. Każdy z nas ma na sobie taką skorupkę czyichś uprzedzeń czy przekonań. Środowisko i otoczenie w którym żyjemy nas ukształtowało i cały czas kształtuje. Trudno jest nam przebić tą skorupkę i zajrzeć w głąb siebie, odnaleźć swoją wyjątkowość, prawdziwą naturę, wolną od tych wszystkich zewnętrznych naleciałości. Jako psycholog i coach, przeszłam długi proces, aby poznać siebie, swoje emocje, wartości czy drzemiący we mnie potencjał. Ta świadomość siebie pomaga mi w mojej pracy. Dzięki temu czuję, że jestem spójna i skuteczna w tym co robię, więcej widzę, słyszę oraz nazywam. Bycia sobą uczę się również od mojego dziecka, które nie boi się oceny, bezpośrednio i jasno wyraża swoje potrzeby, emocje, zdanie. Jest takie naturalne, autentyczne w tym wszystkim co robi. Dla mnie bycie sobą to także wychodzenie poza normy. W tym pomagam moim klientom, aby byli autentyczni i odnajdywali swoją wyjątkowość, niepowtarzalność i na tym fundamencie budowali swoją markę i wizerunek.

Katarzyna Mickiewicz-Burzawa (4)

KIEDY CZUJESZ, ŻE JESTEŚ SOBĄ?

Kiedy robię wszystko w zgodzie z sobą, nie boję się swoich emocji, zdania czy opinii. Akceptuję siebie i innych. Doświadczam i smakuję z uważnością każdą chwilę mojego życia. Zabrzmi to może banalne, ale cały czas się tego uczę.

 

JAKA JEST TWOJA RECEPTA NA BYCIE SOBĄ?

Przede wszystkim odpowiedzenie sobie na pytania: Kim jestem i kim chcę być? Co jest we mnie wyjątkowego? Jakie normy/przekonania mnie ograniczają?

Każdy z nas jest inny, niepowtarzalny, warto tylko w sobie tą niepowtarzalność odkryć. Nad tym właśnie pracuję z moimi klientami. Jak już to w sobie odnajdą nic nie jest w stanie ich powstrzymać.

Babskie Gadanie - Katarzyna Mickiewicz-Burzawa (5)

JAK DOSZŁAŚ DO WŁASNEJ WEWNĘTRZNEJ HARMONII? JAK ZNALAZŁAŚ SWÓJ SPOSÓB NA BYCIE SOBĄ I GODZENIE NA CO DZIEŃ WIELU RÓL?

Po prostu słucham siebie, swojego wnętrza i robię to co mnie pasjonuje, to co czuję. Żyję w zgodzie ze swoimi wartościami i to pomaga mi zachować moją wewnętrzną harmonię. Jestem świadoma swoich zasobów oraz umiejętności, jakie posiada każda przeze mnie pełniona rola. To sprawia, że każda z tych ról daje mi ogromną frajdę i satysfakcję :).

 

DLACZEGO KOBIETOM TRUDNO BYĆ SOBĄ?

Za bardzo skupiają się na tym co na zewnątrz, a zbyt rzadko zaglądają do swojego wnętrza, a jak już zaglądają to zdecydowanie za płytko. Ja pomagam im zanurkować i poprzyglądać się tym głębinom z różnych perspektyw (potrzeby, wartości, tożsamość, przekonania, ich wizja i misja życiowa itp. ). To wspaniała podróż w głąb siebie. Polecam każdemu, bo wówczas życie zmienia się na lepsze i nabiera zupełnie innych kolorów :).

 Babskie Gadanie - Katarzyna Mickiewicz-Burzawa (7)

JAKIEGO WSPARCIA POTRZEBUJESZ/SZUKASZ NAJCZĘŚCIEJ I OD KOGO JE OTRZYMUJESZ?

Potrzebuję wypowiedzenia na głos moich myśli i poprzyglądania się im. W tym często pomaga mi mój mąż, który jest takim moim głosem rozsądku. On zawsze dostrzeże to, czego ja nie brałam pod uwagę. Bardzo dużo wsparcia dostaję od moich rodziców, którzy pomagają mi w opiece nad moim Jankiem, kiedy wyjeżdżam zawodowo poza miejsce zamieszkania.

Prowadząc swoją firmę szkoleniowo-coachingową najczęściej potrzebuję wsparcia przy sprawach urzędowych. Dużo się nauczyłam, ale one sprawiają mi najmniej przyjemności 🙂

ZECHCESZ NAM ZDRADZIĆ, JAKI MASZ DALSZY POMYSŁ NA TWÓJ WEWNĘTRZNY ROZWÓJ I ROZWÓJ TWOJEGO ŻYCIA ZAWODOWEGO? CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO DALEJ?

Jeśli chodzi o rozwój wewnętrzny, to cały czas jestem w procesie rozwojowym. Bardzo dużo uczę się od moich klientów, mentorów, superwizorów, jak również od mojego dziecka. Bardzo dużo też zawdzięczam sobie, swojej intuicji, konsekwencji i odwadze, aby zajrzeć głęboko w swoje wnętrze.

Babskie Gadanie - Katarzyna Mickiewicz-Burzawa (8)

Moje plany zawodowe zdecydowanie związane z coachingiem. Niebawem zostanie uruchomiona moje strona internetowa (mickiewiczcoaching.pl). Będzie mnie można spotkać w różnych częściach Polski z moimi projektami (m.in. grupy narzędziowe i superwizyjne dla coachów, warsztaty z budowania marki osobistej, itp.). Planuję również nawiązać współpracę z kobietami, które oferują interesujące wydarzenia skierowane do kobiet i które zechciałyby działać pod szyldem Warsztaty Dla Kobiet.

Cieszę się bardzo, że tak wiele osób chce poznać siebie i budować swoją markę osobistą

CO POLECIŁABYŚ KOBIETOM, KTÓRE SZUKAJĄ DOPIERO SWOJEGO SPOSOBU NA SZCZĘŚCIE I BYCIE SOBĄ?

Aby zadbały o własne potrzeby i poprzyglądały się swoim wartościom oraz swojej tożsamości. Większą wagę przykładały do tego co „tu i teraz”, a nie siedziały w przeszłości, albo w przyszłości.

 

DZIĘKUJĘ CI BARDZO ZA TĘ ROZMOWĘ.

Dziękuję.


 

Zajrzyj na stronę >> Babskie Gadanie << i poznaj pozostałe bohaterki.

Kolejny wywiad z cyklu BABSKIE GADANIE już w najbliższy piątek!

 

Nie zwlekaj,

rusz tyłek i BĄDŹ SOBĄ!

Podpis Kasia

Share Button