Energiczna. Otwarta. Kreatywna. Na warsztatach, które prowadzi, buduje atmosferę bezpieczeństwa sprzyjającą wychodzeniu poza strefę komfortu. Kiedyś dyrektor marketingu w dużych korporacjach, dziś – promuje hasła takie jak flipowanie i sketchnoting. Dziś w Babskim Gadaniu na moje pytania odpowiada GABRIELA BOROWCZYK.

POWIEDZ PROSZĘ KILKA SŁÓW O SOBIE. KIM JESTEŚ?

Babą z pasją! Haha! Uwielbiam robić to, co robię (no, może poza stroną biurokratyczną mojej działalności :) ). Jestem trenerem biznesu, coachem, marketerem – kiedyś dyrektor marketingu na pełen korporacyjny etat, dziś żartuję, że mogę być Twoim dyrektorem marketingu na godziny…
Pomagam ludziom odkrywać i budować swoją markę osobistą, a firmom budować strategie marketingowe. Pracuję zarówno z twardymi biznesami, jak i miękkimi obszarami duszy. I jeszcze jestem rysownikiem, sketchnoterką i założycielką grupy „FLIPOWANIE i inne rysowanie” na Facebooku.

Babskie Gadanie - Gabriela Borowczyk (3)

CZYM JEST DLA CIEBIE BYCIE SOBĄ?

Być sobą to z jednej strony nie musieć nosić żadnej maski, nie musieć nikogo udawać. Móc otworzyć się. A z drugiej zaś to flow – najlepszy stan do działania i tworzenia. Kiedy jestem sobą i w zgodzie z sobą jestem najbardziej kreatywna i najbardziej efektywna.

KIEDY CZUJESZ, ŻE JESTEŚ SOBĄ?

Zdecydowanie, kiedy pracuję z ludźmi. Ja lubię ludzi. Ale też przyznam się: potrzebuję ludzi! Jestem z pewnością sobą, kiedy prowadzę szkolenia i czuję kontakt z ludźmi, lub kiedy wpadam w kreatywny flow, wtedy przychodzą mi do głowy najlepsze pomysły.

Babskie Gadanie - Gabriela Borowczyk (5)

JAKA JEST TWOJA RECEPTA NA BYCIE SOBĄ?

Docenić to, co mamy najlepsze w sobie, zobaczyć plusy… i pokazywać to, wręcz dawać innym.

JAK DOSZŁAŚ DO WŁASNEJ WEWNĘTRZNEJ HARMONII? JAK ZNALAZŁAŚ SWÓJ SPOSÓB NA BYCIE SOBĄ I GODZENIE NA CO DZIEŃ WIELU RÓL?

Ciągle się uczę. Kiedy już mam wrażenie, że opanowałam tę sztukę, życie obsadza mnie w nowej roli i szukanie balansu zaczyna się na nowo. Taka jest prawda.

DLACZEGO KOBIETOM TRUDNO BYĆ SOBĄ?

Nie tylko kobietom. Ale sądzę, że dlatego, że chcą spełnić oczekiwania otoczenia zapominając o sobie. Ale to prawda, my kobiety mamy szczególny pociąg do poświęcania się…niestety. Być sobą dla mnie oznacza też realizację swoich własnych potrzeb i marzeń – a do tego potrzeba skupić się więcej na sobie. Między kanapkami do szkoły a obiadem bywa to czasem trudne. :)

Babskie Gadanie - Gabriela Borowczyk (6)

JAKIEGO WSPARCIA POTRZEBUJESZ/SZUKASZ NAJCZĘŚCIEJ I OD KOGO JE OTRZYMUJESZ?

Życzliwości, tak to jest to – potrzebuję życzliwości – tego, że ktoś mi dobrze życzy. Ja generalnie ludziom życzę dobrze i mam taką wiarę w sobie, że oni mi też. To nie naiwność, tylko postawa życiowa i nie chciałabym się jej pozbyć.

Potrzebuję też rozmowy z człowiekiem – takiej dla nazwania i przegadania moich myśli. Z wzajemnością oczywiście. Do tego potrzeba już trochę magicznej więzi, dobrej kawy lub wina. :)

ZECHCESZ NAM ZDRADZIĆ, JAKI MASZ DALSZY POMYSŁ NA TWÓJ WEWNĘTRZNY ROZWÓJ I ROZWÓJ TWOJEGO ŻYCIA ZAWODOWEGO? CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO DALEJ?

Odkryłam ostatnio nowe ciekawe obszary, szalenie mnie wciągające, gdzie wpadam we flow jak śliwka w kompot… Visual coaching i visual training! Jestem na etapie buzujących pomysłów, więc jeszcze nie mogę powiedzieć, co się będzie dalej działo, ale będzie.

Babskie Gadanie - Gabriela Borowczyk (7)

CO POLECIŁABYŚ KOBIETOM, KTÓRE SZUKAJĄ DOPIERO SWOJEGO SPOSOBU NA SZCZĘŚCIE I BYCIE SOBĄ?

Poszukajcie dobrego coacha. :-) To nie koszt, to inwestycja w siebie.

DZIĘKUJĘ CI BARDZO ZA TĘ ROZMOWĘ.

I ja dziękuję! To była przyjemność.

 


 

Zajrzyj na stronę >> Babskie Gadanie << i poznaj pozostałe bohaterki.

Kolejny wywiad z cyklu BABSKIE GADANIE już w najbliższy piątek!

 

Nie zwlekaj,

rusz tyłek i BĄDŹ SOBĄ!

Podpis Kasia

 


 

 

 

Share Button