Jest kobietą renesansu. Potrafi celebrować życie. Odpoczywa szydełkując i malując suchymi pastelami. Celebruje kontakt z naturą sadząc zioła i kwiaty w swoim ogródku. Na co dzień prowadzi terapie zajęciowe i warsztaty, a także gra w zespole Ars Temporis. Dziś w Babskim Gadaniu goszczę kolejną zwykłą-niezwykłą kobietę – MARZENĘ KACZMAREK

Babskie Gadanie - Marzena Kaczmarek (12)

POWIEDZ PROSZĘ KILKA SŁÓW O SOBIE. KIM JESTEŚ?

Nazywam się Marzena Kaczmarek. Mam 33 lata. Z wykształcenia jestem terapeutką zajęciową, nauczycielką. Prowadzę warsztaty muzyczno-plastyczno-ruchowe dla rodziców/opiekunów z dziećmi. Uczę się grać na perkusji i djembe. Wspomagam występy zespołu Ars Temporis grą na instrumentach perkusyjnych. Mieszkam na wsi, koło lasu. Tam sadzę zioła i kwiaty, dzięki nim mogę w naturalny sposób dbać o zdrowie i urodę. W wolnych chwilach maluję suchymi pastelami oraz szydełkuję. Kocham to co robię. Praktykuję również codzienne tantryczne przyjemności.

 

CZYM JEST DLA CIEBIE BYCIE SOBĄ?

Bycie sobą to robienie w życiu tego co sprawia przyjemność.

Bycie sobą to życie swoim życiem.

Bycie sobą to kroczenie własną drogą.

Bycie sobą to słuchanie głosu swojego serca.

Bycie sobą to odwaga, to działanie mimo pojawiającego się strachu.

Bycie sobą to działanie poza schematem.

 

KIEDY CZUJESZ, ŻE JESTEŚ SOBĄ?

Jestem sobą, kiedy robię to co kocham. Kiedy zatracam się w danej chwili tak, jakby „świat nie istniał” i była tylko przyjemność. Lubię czuć ten stan w każdej komórce ciała.

 

Babskie Gadanie - Marzena Kaczmarek (4)

JAKA JEST TWOJA RECEPTA NA BYCIE SOBĄ?

Staram się mieć czas dla siebie. Na to aby się po prostu zatrzymać. Chwile w których mogę być TU I TERAZ tak na 100% dodają mi niesamowitej energii, chęci do działania, zbliżają mnie do siebie, do moich pragnień, marzeń. Może to być cokolwiek: wypicie kawy, kąpiel przy świecach, patrzenie na zachody słońca…..Kiedy czuje się dobrze sama ze sobą w MOIM ŻYCIU ZACZYNAJĄ DZIAĆ SIĘ CUDA…..nie potrzeba wiele…

Przytulam się do siebie, swojego partnera, kiedy mam tylko okazję. „Przytulańce” mają ogromną moc. Poprawiają nastrój, czuję się lepiej psychicznie i fizycznie. Częściej się uśmiecham.

Babskie Gadanie - Marzena Kaczmarek (8)

 

JAK DOSZŁAŚ DO WŁASNEJ WEWNĘTRZNEJ HARMONII? JAK ZNALAZŁAŚ SWÓJ SPOSÓB NA BYCIE SOBĄ I GODZENIE NA CO DZIEŃ WIELU RÓL?

Pracuję nad sobą od 19 roku życia. Cały czas poszukuję. Uczę się. Kiedyś medytowałam, oddychałam przeponowo, stosowałam feng shui, wizualizowałam, stosowałam diety, chodziłam na taniec spontaniczny, ćwiczyłam jogę. Szukałam uzdrowienia nawet na innym kontynencie. Robiłam mnóstwo rzeczy, wkładałam mnóstwo wysiłku w rzeczy z zewnątrz. Nie zwracałam uwagi na to co w środku i przyszła choroba, przyszło wiele innych sytuacji. Czytałam mnóstwo książek, czasami nie działałam. Obwiniałam innych o całe zło które mnie spotkało. Aż trafiłam na tantrę, masaże MA-URI. Zaczęłam uczyć się grać na perkusji i djembe. Kiedy mam ochotę po prostu np. siadam i szydełkuję. Dziś już wiem, że należy zmieniać siebie , a nie otaczającą mnie rzeczywistość. Im więcej strachu, lęku, niepewności, tym więcej chorób i przykrości.

Babskie Gadanie - Marzena Kaczmarek (7)

Okazało się że najprostsze rzeczy działają. Przytulańce, rozmowa z drugim człowiekiem, cudownie przeżyty czas także samej ze sobą, pasja, przyjemność.

 

DLACZEGO KOBIETOM TRUDNO BYĆ SOBĄ?

Nie wiem czy innym kobietom trudno być sobą. Mi było trudno wyjść z „MATRIXA”, ŻYĆ POZA SCHEMATEM, ŻYĆ PO SWOJEMU, ale można i życie nabiera cudownych barw.

 

JAKIEGO WSPARCIA POTRZEBUJESZ/SZUKASZ NAJCZĘŚCIEJ I OD KOGO JE OTRZYMUJESZ

Moja Mama i Agnieszka są dla mnie wsparciem. Można z nimi porozmawiać na określone tematy. Zawsze są blisko. Zawsze mogę liczyć na ich ciepłe słowo. Są jak najlepsze przyjaciółki- wiedzą o mnie prawie wszystko, są jak bratnie dusze, jak drogowskaz na drodze-kiedy nie wiem którędy iść. BARDZO WAM DZIĘKUJĘ ZA TO ŻE JESTEŚCIE.

Mój partner……:) Tak, … myślałam że takie rzeczy dzieją się tylko w bajkach lub na filmach, a mnie osobiście spotkała ta MAGIA. Kiedy jest blisko mnie czuje ciepło w sercu, i tą przepiękną energię, która mnie otula, która otula moje ciało – to jest coś niesamowitego, czuję się wtedy taka, ukołysana, dopieszczona opiekuńczą bezwarunkową miłością. Przy nim mogę być po prostu sobą, czy jestem zła, czy uśmiechnięta, zapłakana czy zadowolona, szczęśliwa czy zestresowana. ON PO PROSTU JEST, PRZYTULI MNIE, zapyta CZY MOŻE W CZYMŚ POMÓC czy MI CZEGOŚ POTRZEBA…Uwielbiam, kiedy stoi naprzeciwko mnie, kiedy stoi i patrzy na mnie, patrzy w moje OCZY, kiedy siedzimy naprzeciwko siebie, a on po prostu jest obok.

Babskie Gadanie - Marzena Kaczmarek (10)

Uwielbiam, kiedy traktuje mnie jak KSIĘŻNICZKĘ, otwiera mi drzwi, podaje kurtkę, pyta czy jest mi ciepło i czy może mam ochotę zjeść coś przepysznego. Tak, to cudowne uczucie, kiedy kroczy obok mnie i to jest wspaniałe. Bo cóż to za związek kiedy ” JEDNO DRZEWO ROŚNIE W CIENIU DRUGIEGO”? MAM SWOJE NOWE PASJE I ZAINTERESOWANIA, A ON TO WSPIERA, PODSUWA POMYSŁY. TO JEST COŚ NIESAMOWICIE CENNEGO.

DZIĘKI TAKIM OSOBOM ŁATWIEJ JEST KROCZYĆ PRZEZ ŻYCIE.


ZECHCESZ NAM ZDRADZIĆ, JAKI MASZ DALSZY POMYSŁ NA TWÓJ WEWNĘTRZNY ROZWÓJ I ROZWÓJ TWOJEGO ŻYCIA ZAWODOWEGO? CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO DALEJ?

Mam zamiar kontynuować naukę gry na perkusji i djmbe. Marzy mi się występ na scenie – bardzo bym chciała zagrać na perkusji z zespołem. Chciałabym, aby moje granie sprawiało przyjemność innym, chciałabym podróżować, zająć się zdrową żywnością, sama piec chleb, robić przetwory. Piszę książki, chciałabym pogłębić swoją widzę z zakresu tantry.

 

CO POLECIŁABYŚ KOBIETOM, KTÓRE SZUKAJĄ DOPIERO SWOJEGO SPOSOBU NA SZCZĘŚCIE I BYCIE SOBĄ?

KOCHANA KOBIETO – Praca nad sobą wymaga czasu, nie narzekaj że masz pod górę, kiedy zmierzasz na szczyt.

Jeżeli kochasz to co robisz – jesteś naprawdę szczęśliwa. Wtedy już nie musisz pracować…..
Znajdź swoją pasję ona doda Ci siły, energii do dalszego działania. Urośnie Twoja pewność siebie…….

Obserwuj dzieci, ucz się od nich. One po prostu:
ŻYJĄ TU I TERAZ,
UWIELBIAJĄ TO CO ROBIĄ, SPRAWIA IM TO OGROMNĄ PRZYJEMNOŚĆ,
TAŃCZĄ KIEDY MAJĄ OCHOTĘ,
ŚMIEJĄ SIĘ BEZ POWODU,
KIEDY SĄ ZDENERWOWANE …..PO PROSTU TO OKAZUJĄ (TUPIĄ, KRZYCZĄ),
NIE ODKŁADAJĄ NIC NA PÓŹNIEJ…….
KOCHAJĄ BEZWARUNKOWO……

DZIĘKUJĘ CI BARDZO ZA TĘ ROZMOWĘ.

Ja również bardzo dziękuje. Było mi miło.

 

X


Zajrzyj na stronę >> Babskie Gadanie << i poznaj pozostałe bohaterki.

Kolejny wywiad z cyklu BABSKIE GADANIE już w najbliższy piątek!

 

Nie zwlekaj,

rusz tyłek i BĄDŹ SOBĄ!

Podpis Kasia

 

Share Button