Ma poukładane życie. Zmieściła w nim przeróżne role. Z wykształcenia jest prawnikiem, zawodowo – wybitnym ekspertem HR z wieloletnim doświadczeniem na stanowiskach menedżerskich i dyrektorskich, coachem kariery i autorką książek „Rozmowa kwalifikacyjna” oraz „Coaching kariery”. Stworzyła Klub Ladies NOW – społeczność, w której kobiety nie muszą udawać i mogą być sobą.  Do tego wszystkiego bez przeszkód spełnia się w roli mamy i żony. O tym, czy dziś kobietom ambitnym trudno żyć w zgodzie ze sobą, w cyklu Babskie Gadanie mówi  ANGELIKA ŚNIEGOCKA

X

    Babskie Gadanie - Angelika Śniegocka (3)

POWIEDZ PROSZĘ KILKA SŁÓW O SOBIE. KIM JESTEŚ?

Jestem kobietą, żoną, matką, autorką książek, dyrektorem personalnym, coachem kariery, promotorką spełnionego życia, założycielką społeczności kobiet Ladies NOW! – to mam napisane na wizytówce i to w przybliżeniu określa to kim jestem. I kim się czuję.

CZYM JEST DLA CIEBIE BYCIE SOBĄ?

To dla mnie bycie i życie w taki sposób, jak gdyby miało się za rok umrzeć. Czy tak żyję? Oczywiście, że nie. Bywam taka i bardzo lubię te chwile.

KIEDY CZUJESZ, ŻE JESTEŚ SOBĄ?

Kiedy jestem w chwili obecnej. Człowiek jest istotą na tyle nielogiczną, że albo żyje w przeszłości albo w przyszłości, rzadko w teraźniejszości. Kiedy jestem sobą żyję tu i teraz, zanurzam się w chwili. Pewien naukowiec Mihaly Csikszentmihalyi nazwał to stanem FLOW czyli przepływem. Jestem orędowniczką Chwili Obecnej.

JAKA JEST TWOJA RECEPTA NA BYCIE SOBĄ?

Być dla siebie dobrą. Ale też dla innych. Codziennie znaleźć 3 rzeczy, za które jestem wdzięczna innym. Otwieranie serca mocno wspiera bycie ze sobą w dobrej relacji.

Babskie Gadanie - Angelika Śniegocka (6)

Ostatnio obejrzałam film Almodovara „Moje życie beze mnie” – o 23-letniej kobiecie, która dowiaduje się, że zostało jej 3 miesiące życia. Jeszcze tego samego dnia pisze listę rzeczy, które chce zrobić zanim umrze. Na pierwszym miejscu jest „mówić dzieciom codziennie, że je kocham”. Nie zrobiłam jeszcze swojej listy, ale ten punkt bardzo mocno biorę sobie do serca.

JAK DOSZŁAŚ DO WŁASNEJ WEWNĘTRZNEJ HARMONII? JAK ZNALAZŁAŚ SWÓJ SPOSÓB NA BYCIE SOBĄ I GODZENIE NA CO DZIEŃ WIELU RÓL?

Jak to jak? Założyłam Klub Ladies NOW! 🙂 Jest on stworzony właśnie po to, aby kobiety mogły kultywować bycie sobą. Mówię o Klubie Ladies NOW! Jak o czwartej przestrzeni, poza rolami, jakie pełnisz w życiu. Rolą w rodzinie – żony, partnerki, matki, córki. Rolą zawodową – profesjonalistki, właścicielki biznesu, przełożonej, podwładnej. Rolą koleżanki, z którą „zjadło się beczkę soli” i którą „zna się jak własną kieszeń” – nota bene to najbardziej hamujące rozwój słowa, bo podtrzymujące w strefie komfortu.
To miejsce, gdzie kobieta może uwolnić się od konfliktu między tym „co powinna” a „czego naprawdę chce” i być po prostu sobą. Kobiety bardzo potrzebują takiego miejsca.

Babskie Gadanie - Angelika Śniegocka (9)

DLACZEGO KOBIETOM TRUDNO BYĆ SOBĄ?

Bo tkwią pomiędzy muszę/powinnam a chcę. Najgorsze jest to, że z czasem zapominają czego naprawdę chcą dla siebie. Obserwuję to podczas indywidualnej pracy z kobietami. Najtrudniejsze na świecie pytanie jakie zadaję na coachingu kariery to Kim chcesz być? Co chcesz robić, co będzie karmić Twoją duszę?

JAKIEGO WSPARCIA POTRZEBUJESZ/SZUKASZ NAJCZĘŚCIEJ I OD KOGO JE OTRZYMUJESZ?

To co powiem będzie bardzo oldschoolowe, ale jednak to napiszę – od męża. Kiedy kombinuję jak koń pod górę, bo nie wiem co zrobić i jaką decyzję podjąć, zadaje mi jedno celne pytanie – „pomyśl o tym, jak się będziesz czuła PO.” Odpowiedź na to pytanie stawia wszelkie dylematy życiowe we właściwym kontekście.

Babskie Gadanie - Angelika Śniegocka (10)

ZECHCESZ NAM ZDRADZIĆ, JAKI MASZ DALSZY POMYSŁ NA TWÓJ WEWNĘTRZNY ROZWÓJ I ROZWÓJ TWOJEGO ŻYCIA ZAWODOWEGO? CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO DALEJ?

W ramach bycia i życia w zgodzie z sobą planuję skupić się na work-life balance. Tak więc nawet nie chcę planować, co będę robić zawodowo. Mam bardzo długą listę rzeczy do zrobienia, ale nie mam listy do życia. Więc raczej szukam odpowiedzi na pytanie jak chcę żyć niż co chcę robić.

CO POLECIŁABYŚ KOBIETOM, KTÓRE SZUKAJĄ DOPIERO SWOJEGO SPOSOBU NA SZCZĘŚCIE I BYCIE SOBĄ?

Mam głęboką ufność w to, że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. Od którejkolwiek praktyki duchowej, filozoficznej, religijnej zaczniesz, i tak trafisz do siebie samej. Bo jesteś centrum swojego świata. Dlatego jestem spokojna o skuteczność „złotych recept”. Wszystko w naszym życiu dzieje się dokładnie tak, jak ma się dziać i ufam, że każda z nas odnajdzie swoją własną drogę. Może to być Angeliki Śniegockiej przepis na szczęście 🙂

Babskie Gadanie - Angelika Śniegocka (11)

DZIĘKUJĘ CI BARDZO ZA TĘ ROZMOWĘ.

I ja również, było mi bardzo miło.


Zajrzyj na stronę >> Babskie Gadanie << i poznaj pozostałe bohaterki.

Kolejny wywiad z cyklu BABSKIE GADANIE już w najbliższy piątek!

 

Nie zwlekaj,

rusz tyłek i BĄDŹ SOBĄ!

Podpis Kasia

 

Share Button