Ma serce na dłoni. Dla znajomych i nieznajomych. Ma duszę artysty, która dodaje mądrości i magii każdej rozmowie z nią. Pewna siebie i swojej wartości. Pełna samoakceptacji. Mówi o sobie z cudownym dystansem, że jest „masującą ekonomistką”. Można ją brać garściami i nigdy nie mieć dosyć. Mimo różnicy wieku, łączą nas podobne przeżycia, doświadczenia i przekonania. W cyklu Babskie Gadanie goszczę KATARZYNĘ KANOA NAMYSŁ

Katarzyna Kanoa Namysł (3)

POWIEDZ PROSZĘ KILKA SŁÓW O SOBIE. KIM JESTEŚ?

Katarzyna. Wiatr nie Kobieta. Akceptacja bez przywiązywania się. Dusza artystyczna. Zastygła w trampkach dorosła nastolatka. Matka żona kochanka. Silna piękna kobieta. Szufladowa pisarka. Radosna dziewczyna. Masująca ekonomistka. Gawędziara. Ciekawa świata i ludzi istota.

CZYM JEST DLA CIEBIE BYCIE SOBĄ?

Ciągłym odkrywaniem siebie samej w sobie. Więcej i więcej. Teraz, kiedy już nic nie muszę ukrywać, udawać – jestem.

Jestem taka, jaką bałam się pokazać, że jestem. Bycie sobą to dla mnie jak obieranie cebuli, warstwa po warstwie. I zachwyt, że kolejną warstwę można jeszcze zdjąć…

Bycie sobą, to każdy kolejny masaż podarowany każdej gotowej na otrzymywanie osobie.

KIEDY CZUJESZ, ŻE JESTEŚ SOBĄ?

W kinie Muranów, gdy siedzę na przedpremierowym filmie. Gdy piszę wiersze i nie sprawdzam interpunkcji i ortografii i pozwalam gdy płynie. Sobą jestem, gdy tańczę. Dobrze się ze sobą czuję, gdy daję komuś lomilomi (hawajski masaż). Czuję, że rozmowa z drugim człowiekiem jest moim żywiołem. Poznawanie ludzi podczas podróży jest ekscytujące. Czuję, że po to właśnie żyję.

JAKA JEST TWOJA RECEPTA NA BYCIE SOBĄ?

Receptą jest decyzja. Czy chcesz? Potem wybór i konsekwentnie już tylko działanie.

JAK DOSZŁAŚ DO WŁASNEJ WEWNĘTRZNEJ HARMONII? JAK ZNALAZŁAŚ SWÓJ SPOSÓB NA BYCIE SOBĄ I GODZENIE NA CO DZIEŃ WIELU RÓL?

Nadal jestem w drodze… Jak dojdę – dam znać 😉

Katarzyna Kanoa Namysł (6)

DLACZEGO KOBIETOM TRUDNO BYĆ SOBĄ?

Przekonania, punkty widzenia, konkluzje, zawierzenia. Wyniesione z domu, ze szkoły ograniczenia. Jestem pewna, że tak samo to tyczy się kobiet jak i mężczyzn. To kwestia świadomości. Świat jest taki, jaki myślisz, że jest. A gdyby tak zadać pytanie:
„Dlaczego ludziom tak łatwo być sobą?”

JAKIEGO WSPARCIA POTRZEBUJESZ/SZUKASZ NAJCZĘŚCIEJ I OD KOGO JE OTRZYMUJESZ?

Czterdzieści pięć lat szukałam wsparcia, poparcia, uznania, zauważenia, docenienia, pochwalenia. Szukałam na zewnątrz. Dziś wiem – nie tam szukać należy. Kiedy 8 miesięcy temu odchodził mój Tata – byłam świadkiem bardzo mistycznego pożegnania. To mi pokazało MOC, która jest w każdym z nas. Gdy jest mi źle – jadę do Mamy i się przytulam. W milczeniu. Aż się wypełnię cała. I cieszy mnie, gdy to samo mogę moim synom dawać.

Jest kilka osób na mojej drodze, które, gdy się potykam podają dłoń. Znam też moc modlitwy. I gdy trzeba, o prowadzenie proszę.

Katarzyna Kanoa Namysł (8)

ZECHCESZ NAM ZDRADZIĆ, JAKI MASZ DALSZY POMYSŁ NA TWÓJ WEWNĘTRZNY ROZWÓJ I ROZWÓJ TWOJEGO ŻYCIA ZAWODOWEGO? CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO DALEJ?

Sama z zaciekawieniem się przyglądam. W tym całym rozwoju są takie nieograniczone możliwości. Otwarta jestem na wszystko, co przychodzi do mnie z lekkością. Ciekawa jestem czy nadal będę masować? Jedno jest pewne: do korporacji nie wrócę. Chce więcej pisać.

CO POLECIŁABYŚ KOBIETOM, KTÓRE SZUKAJĄ DOPIERO SWOJEGO SPOSOBU NA SZCZĘŚCIE I BYCIE SOBĄ?

Mi ktoś kiedyś polecił książkę pt:” Słuchaj swego serca”. Posłuchałam. Trochę to trwało, zanim dotarło do mnie, że szkoda życia na pierdoły. Dzisiaj z radością poleciłabym „touch-coaching” w moim wykonaniu lub artecoaching w Twoim ;-). A jak by to było, gdyby każdy sobie sam poszukał swojej własnej drogi i sposobu na życie?

DZIĘKUJĘ CI BARDZO ZA TĘ ROZMOWĘ.

A ja dziękuję, że miałam możliwość poznania takiej fajnej imienniczki. I mam nadzieję, na kolejne spotkania z Tobą. Katarzyna Kanoa Namysł (9)


Zajrzyj na stronę >> Babskie Gadanie << i poznaj pozostałe bohaterki.

Kolejny wywiad z cyklu BABSKIE GADANIE już w najbliższy piątek!

 

Nie zwlekaj,

rusz tyłek i BĄDŹ SOBĄ!

Podpis Kasia

 

Share Button