W dwóch ciałach i duszach – jeden głos. Po raz pierwszy w cyklu Babskie Gadanie duet dwóch fantastycznych kobiet, które połączyły siły i w projekcie Twój Potencjał wspierają w autentycznym wykorzystaniu własnego potencjału w codziennym życiu. Pomagają kobietom odnaleźć siebie i nie boją się ambitnych wyzwań. Dziś, moimi gośćmi są: DOMINIKA FIEŃKO-NAWROCKA oraz MONIKA BIELECKA-PROKOP.

 Monika Bielecka-Prokop oraz Dominika Fieńko-Nawrocka (4)

POWIEDZCIE PROSZĘ KILKA SŁÓW O SOBIE. KIM JESTEŚCIE?

Przede wszystkim jesteśmy kobietami, matkami, żonami, przyjaciółkami, dla których rozwój jest sposobem na życie. Pracujemy ze sobą w ramach projektu Twój Potencjał, wspierając naszych klientów w autentycznym korzystaniu ze swojego potencjału w  codziennym życiu. Dzieje się to w procesie indywidualnym, podczas coachingu i w pracy w grupie coachingowej.
Jesteśmy prawdziwymi szczęściarami – nie wiemy jak inaczej nazwać sytuację kiedy możemy towarzyszyć innym kobietom podczas ich drogi do odnajdywania samej siebie. Niezmiennie porusza nas ten moment kiedy nasze klientki z pełną świadomością i odwagą zaczynają w pełni wnosić siebie do świata.

CZYM JEST DLA WAS BYCIE SOBĄ?

To odwaga do nieustannego odpowiadania sobie na pytanie czego pragnę teraz? Dlaczego to jest dla mnie ważne? Co chcę z tym zrobić? I czy to jest prawda…taka moja, najgłębsza.

KIEDY CZUJECIE, ŻE JESTEŚCIE SOBĄ?

Kiedy śmiejemy się do bólu brzucha, płaczemy, jemy śniadanie z rodziną, tańczymy do utraty tchu, siedzimy w milczeniu, słuchamy z otwartym sercem, wspieramy innych w budowaniu potencjału…. Czyli zawsze kiedy pozwalamy sobie na doświadczanie siebie w świecie właśnie jak czuję na tu i teraz.

Monika Bielecka-Prokop oraz Dominika Fieńko-Nawrocka (5)

JAKA JEST WASZA RECEPTA NA BYCIE SOBĄ?

Nieporównywanie się z innymi, widzenie i docenianie tego co jest moje. Akceptacja mojej drogi, doświadczenia, zasobów i niedoskonałości. Odpuszczanie sobie tego co nieważne i proszenie o wsparcie.

JAK DOSZŁYŚCIE DO WŁASNEJ WEWNĘTRZNEJ HARMONII? JAK ZNALAZŁYŚCIE SWÓJ SPOSÓB NA BYCIE SOBĄ I GODZENIE NA CO DZIEŃ WIELU RÓL?

Dla nas to nie jest jakieś miejsce lub stały stan, raczej nieustanny proces. Godzenie różnych ról (matki, żony, przyjaciółki, coacha, trenerki…) to taniec, który na różnych etapach życia może mieć kompletnie inny rytm. Ważne aby znaleźć swój sposób i pozwolić sobie na bycie nieidealną – kobietą, matką, pracownicą… My jesteś nieidealne, za to szczęśliwe i spełnione! A jak znaleźć swój rytm? Paradoksalnie zatrzymać się, przyjrzeć swojemu życiu i zapytać siebie czy jestem sobą?

Monika Bielecka-Prokop oraz Dominika Fieńko-Nawrocka (7)

DLACZEGO KOBIETOM TRUDNO BYĆ SOBĄ?

Najprostszą odpowiedzią jest to, że nikt nas tego nie uczy i to nie zależnie od płci. Wręcz przeciwnie już w dzieciństwie podsuwa nam się gotowe recepty, jak być „grzeczną dziewczynką” czy „dzielnym chłopcem”. Dobrze jeżeli przychodzi taki moment, że potrafimy się zatrzymać w tej karuzeli przekonań, ról i oczekiwań i zadać sobie pytanie czy to jest o mnie? Czego ja pragnę ? I jak chcę żyć? I to jest nowy początek 😉

JAKIEGO WSPARCIA POTRZEBUJECIE/SZUKACIE NAJCZĘŚCIEJ I OD KOGO JE OTRZYMUJECIE?

Mamy to niesłychane szczęście, że możemy się wspierać wzajemnie i jako przyjaciółki i jako coacherki. Od wielu lat współtworzymy wspierające się kobiece środowisko. Bycie częścią takiej grupy  daje bardzo duże poczucie bezpieczeństwa, więzi, wsparcia i dużo energii do działania. Bo przecież poza swoimi rolami, wiekiem jesteśmy takie same… choć tak pięknie się różnimy.

ZECHCECIE NAM ZDRADZIĆ, JAKIE MACIE DALSZE POMYSŁY NA WASZ WEWNĘTRZNY ROZWÓJ I ROZWÓJ WASZEGO ŻYCIA ZAWODOWEGO? CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO DALEJ?

Dla nas rozwój stał się sposobem na życie i mamy świadomość, że tego procesu nie da się zatrzymać. I dla nas jest to dobra wiadomość, choć czasami jest to wyzwanie. Nieustanna praca nad samym sobą, wsparcie doświadczonych superwizorów i pogłębianie wiedzy jest wpisane w zawód trenera i coacha.
Właśnie kończymy intensywny trzymiesięczny proces z grupą coachingową pracującą na wzmocnieniem potencjału, a już od września (po zasłużonych wakacjach) kolejna grupa zaczyna spotkania. Rośnie ilość osób, które z sukcesem zakończyły indywidualny proces coachingowy i ciągle przybywają nowi. Coraz częściej też jesteśmy zapraszane do współtworzenia nowych dużych projektów, takich jak Empatyczna Polska czy Wzlot Kobiet. Mamy również w planach nowe projekty adresowane do kobiet, par oraz biznesu. Wszystkie informacje będą oczywiście na naszej stronie.

Monika Bielecka-Prokop oraz Dominika Fieńko-Nawrocka (11)

CO POLECIŁYBYŚCIE KOBIETOM, KTÓRE SZUKAJĄ DOPIERO SWOJEGO SPOSOBU NA SZCZĘŚCIE I BYCIE SOBĄ?

Po pierwsze, żeby dały sobie do tego prawo, uwierzyły że mogą być sobą i żyć szczęśliwie. Pierwszym krokiem jest akceptacja miejsca z którego ruszam, czyli tego w którym jestem teraz. Z naszego doświadczenia wynika, że nie ma jednej gotowej recepty, dobrej dla wszystkich. Ważne jest słuchanie siebie i szukanie osób, metod które mogą wesprzeć właśnie Ciebie. Kobietom czasem pomaga świadomość, że robią to nie tylko dla siebie, ponieważ wybierając siebie i swoje szczęście uczą tego samego swoje dzieci. Poza tym pamiętaj, że tylko ty możesz wnieść do świata siebie prawdziwą – unikatową, bez tego świat będzie uboższy.

DZIĘKUJĘ WAM BARDZO ZA TĘ ROZMOWĘ.

Dziękujemy!

 

 


 

Zajrzyj na stronę >> Babskie Gadanie << i poznaj pozostałe bohaterki.

Kolejny wywiad z cyklu BABSKIE GADANIE już w najbliższy piątek!

 

Nie zwlekaj,

rusz tyłek i BĄDŹ SOBĄ!

Podpis Kasia

 

Share Button