Bądź mniej męska

utworzone przez | mar 10, 2021

Dziś jest Dzień Mężczyzn, więc dziś mówię o Twojej męskiej energii.

Rywalizacja, pęd do władzy, zdecydowany głos, mocny krok.
Pewność siebie, odwaga w prezentowaniu swoich opinii.

Odwaga w zabieraniu głosu na forum.
Odwaga by wyrazić odmienne zdanie, krytykę.
Odwaga by powiedzieć „STOP”, „NIE” czy #wypierdalaj.

Zauważyłaś, że to wszystko przypisywane jest przede wszystkim mężczyznom i tylko oni mają na takie zachowania społeczne przyzwolenie?

Kiedy my-kobiety sięgamy po powyższe – jesteśmy krytykowane. Nawołuje się nas do bycia bardziej kobiecymi. Tak jakbyśmy nie miały prawa zabrać głosu mocno i krzyczeć na ulicy #wypierdalać! Tak jakby krzyk kobiety był dozwolony wyłącznie przy porodzie, a i tak nie przez wszystkich akceptowany także w tych okolicznościach (w końcu chciała, to niech ma i się nie mazgai, tyle kobiet rodziło i nie wrzeszczało).

My-kobiety mamy korzystać wyłącznie z naszej kobiecej energii. Mamy być łagodne, wyważone, spokojne, ciche, milczące i… uległe.

Tymczasem męska i kobieca energia jest w nas niczym jing i jang. W zależności od sytuacji proporcje się w nas zaburzają. To, co przystoi mężczyznom, przystoi i nam. I odwrotnie.

Masz prawo korzystać ze swojej męskiej energii. Ważne jednak, byś robiła to jak najbardziej świadomie. Dzięki tej świadomości poczujesz, że męska energia w niczym Ci nie umniejsza, nie odbiera niczego z Twojej kobiecości.

Dziś więc życzę wszystkim mężczyznom odwagi do korzystania z ich żeńskiej energii, a wszystkim kobietom, by nie broniły sobie dostępu do ich męskich wewnętrznych zasobów.

Jesteś wspaniała. Jesteś wyjątkowa. Jesteś wystarczająca.

Pamiętaj, jesteś wystarczająca taka jaka jesteś.

BĄDŹ PO SWOJEMU
i nie daj sobie wmówić, że masz być taka jak inne!

 

 

Nazywam się Kasia Bogusz-Przybylska i jestem twórczynią Babskiego Tabu.

Wspieram kobiety w odzyskiwaniu odwagi, pewności siebie i poczucia własnej wartości. Przeprowadzę Cię przez proces wewnętrznej przemiany, dzięki któremu zmienisz frustrację w akceptację siebie, a wewnętrzny chaos w poczucie spokoju i spełnienia. Jako terapeutka i coach zadaję pytania, które pomogą Ci zaakceptować siebie i bez poczucia winy poczuć, że jesteś wystarczająca taka jaka jesteś, byś odzyskała odwagę do bycia po swojemu każdego dnia.

Moje motto: jesteś wystarczająca – taka jaka jesteś. Bądź po swojemu! 
<dowiedz się więcej o mnie>

 

Share Button