Celebruj kobiecość… nie tylko 8 marca

utworzone przez | mar 8, 2021

Tulipany na #DzieńKobiet są piękne i cieszą zmysły, ale nie zmieniają naszej rzeczywistości.

Wciąż zbyt mocno patriarchat zakłada nam kajdany.

 

Bierzemy pełną odpowiedzialność za swoje decyzje i życie. Nawet wtedy, gdy mamy świadomość jak wielu mężczyzn opuszcza swoje ciężarne partnerki, uchyla się od płacenia alimentów.

Jesteśmy wystarczająco dobre, by decydować o sobie, o naszym ciele, zdrowiu i życiu. Referendum na temat aborcji to jak pozwolić innym decydować, czy możesz poddać się operacji ratującej życie bądź wychodzić z domu bez męskiego opiekuna.

Tabletki antykoncepcyjne i „dzień po” na receptę od trudno dostępnego lekarza. Viagra i prezerwatywy dostępne od ręki.

Gwałt to gwałt. Nasze ciała nie są zabawkami. To nasz dom. I każdy, kto bez zaproszenia narusza jego granice jest gwałcicielem. Miejsce gwałciciela jest w więzieniu.

Dostęp do rzetelnej edukacji seksualnej to nie wymysł XXI wieku, ale gwarancja poszanowania różnorodności, budowanie akceptacji oraz szacunku wobec siebie i wobec innych.

Feminatywy i pełne spektrum języka polskiego należy także do nas. #Wypierdalać w naszych ustach ma dużo większą moc i sens.

Badania pokazują, że pracujemy ciężej i z większymi kompetencjami, ale za mniejsze pieniądze niż mężczyźni.

Już nie musimy być grzeczne i ułożone. Wolna i autentyczna kobiecość jest różnorodna i zawsze na miejscu.

Mamy coś, czego nigdy mieć nie będzie żaden mężczyzna. Dajemy życie. Nie tylko dosłownie, ale i metaforycznie. Karmimy naszym ciałem pokolenia. Dzielimy się tym, co kobiecość ma najlepszego, a czego nigdy mieć nie będzie pierwiastek męski, niosący zupełnie inne (równie cenne) wartości.

Dość udawania. Dość nakładania masek. Dość zmuszania nas i ograniczania. Dość palenia czarownic na stosach!

Dzień Kobiet jest codziennie.

Tulipany choć piękne i cieszą zmysły, są niczym, jeśli nie popierasz pełni naszych praw i nie dążysz do tego, by kobiety w Polsce były wolne, niezależne i traktowane po ludzku.

Chciałabyś zadać mi pytanie?
Śmiało! Wyślij je korzystając z poniższego formularza 🙂

5 + 5 =

Pamiętaj, jesteś wystarczająca taka jaka jesteś.

BĄDŹ PO SWOJEMU
i nie daj sobie wmówić, że masz być taka jak inne!

 

 

Nazywam się Kasia Bogusz-Przybylska i jestem twórczynią Babskiego Tabu.

Wspieram kobiety w odzyskiwaniu odwagi, pewności siebie i poczucia własnej wartości. Przeprowadzę Cię przez proces wewnętrznej przemiany, dzięki któremu zmienisz frustrację w akceptację siebie, a wewnętrzny chaos w poczucie spokoju i spełnienia. Jako terapeutka i coach zadaję pytania, które pomogą Ci zaakceptować siebie i bez poczucia winy poczuć, że jesteś wystarczająca taka jaka jesteś, byś odzyskała odwagę do bycia po swojemu każdego dnia.

Moje motto: jesteś wystarczająca – taka jaka jesteś. Bądź po swojemu! 
<dowiedz się więcej o mnie>

 

Share Button